Senarai DUN dan Calon Parti Bertanding

Kongsikan Artikel ini


Setelah pengumuman berkenaan tarikh Pilihan Raya Negeri 2023 dibuat oleh pihak Suruhanjaya Pilihan Raya (SPR), hari mengundi bagi PRN Kelantan secara rasminya akan dilakukan pada 12 Ogos 2023.

Tarikh penting PRN Kelantan

Berikut merupakan tarikh-tarikh penting sempena PRN Kelantan:

  • Hari Penamaan calon: 29 Julai 2023 (Sabtu)
  • Hari Mengundi Awal: 8 Ogos 2023 (Selasa)
  • Hari Mengundi: 12 Ogos 2023 (Sabtu)

Semakan Daftar Pemilih SPR Bagi PRN 2023

Para pengundi PRN 2023 boleh membuat semakan maklumat pengundian untuk mengetahui maklumat pusat mengundisaluran mengundi dan nombor bilangan mereka mulai 17 Julai 2023 (Isnin).

Artikel berkaitan: MySPR Semak – Cara Semakan Pusat Mengundi PRN 2023 (SPR)

Semakan tempat mengundi

Berikut merupakan cara-cara untuk menyemak pusat mengundi anda bagi PRN Kelantan:

  1. Muat turun aplikasi MySPR Semak atau terus ke Portal MySPR Semak di pautan berikut https://mysprsemak.spr.gov.my;
  2. Klik butang [Semakan Daftar Pemilih]
  3. Isikan nombor kad pengenalan 12 angka
  4. Tekan butang ‘Semak’.
  5. Maklumat peribadi dan kawasan mengundi akan dipaparkan dengan terperinci.
  6. Cetak dan simpan maklumat untuk rujukan.

Semakan Maklumat Pilihan Raya Negeri 2023 juga boleh dilakukan melalui pautan berikut: https://mysprsemak.spr.gov.my/semakan/daftarPemilih

Senarai calon bertanding

Secara umumnya, terdapat 43 kerusi DUN yang dipertandingkan pada PRN Kelantan pada ini.

Berikut merupakan senarai calon-calon daripada parti-parti yang bertanding dalam PRN Kelantan kali ini.

Barisan Nasional

  • N01 Pengkalan Kubor – Zulkifli Abdullah
  • N02 Kelaboran – Mohd Rosdi Razali
  • N04 Wakaf Bharu – Abdul Mannan Md Said
  • N05 Kijang – Haris Hussin
  • N06 Chempaka – Nik Normi Nik Ayub
  • N10 Bunut Payong – Datuk Mohamed Hasnan Che Hussin
  • N11 Tendong – Noor Hariri Mohamed Noor
  • N13 Meranti – Zahri Omar
  • N15 Gual Periok – Anuar Mohamad
  • N16 Apam Putra – Datuk Akbar Salim
  • N17 Salor – Mohamad Husain
  • N21 Pantai Irama – Zakiah Md Noor
  • N22 Jelawat – Datuk Yusri Che Noh
  • N23 Melor – Azmi Ishak
  • N25 Kok Lanas – Ahmad Deraman
  • N27 Gual Ipoh – Zuhairi Zakaria
  • N28 Kemahang – Mazli Mustafa
  • N29 Selising – Datuk Hashim Ismail
  • N31 Semerak – Marshella Ali
  • N32 Gaal – Mohd Aliff Nasrol Mat Nasin
  • N33 Pulai Chondong – Muhammad Fakhran Che Jusoh @ Yusoff
  • N35 Kemuning – Mohd Fakaaruddin Ismail
  • N36 Bukit Bunga – Datuk Mohd Adhan Kechik
  • N37 Air Lanas – Nasrul Hadi Kamaruzaman
  • N38 Kuala Balah – Mohd Yamiin Anuar Mat Zain
  • N40 Guchil – Dr Zuber Hasan
  • N41 Manek Urai – Datin Suzaini Adlina Sukri
  • N42 Dabong – Ahmad Firdaus Muhammad
  • N43 Nenggiri – Ab Aziz Yussof
  • N44 Paloh – Amran Arifin
  • N45 Galas – Mohd Syahbuddin Hashim

Pakatan Harapan

  • N03 Pasir Pekan: Zaman Sahri Ibrahim
  • N07 Panchor: Syed Alidustir Syed Md Zain
  • N14 Chetok: Izzat Hanuzi
  • N18 Pasir Tumboh: Naziratun Aini Md Sayuti
  • N30 Limbongan: Dr. Samsudin Abd Ghani
  • N39 Mengkebang: Shukri Ishak

PAS

  • N01 Pengkalan Kubor – Wan Roslan Wan Hamat (Pas)
  • N02 Kelaboran – Mohd Adanan Hassan (Pas)
  • N03 Pasir Pekan – Ahmad Yakob (Pas)
  • N04 Wakaf Bharu – Mohd Rusli Abdullah (Pas)
  • N05 Kijang – Izani Husin (Pas)
  • N06 Chempaka – Nik Asma’ Baharum Nik Abdullah (Pas)
  • N07 Panchor – Mohd Amar Abdullah (Pas)
  • N08 Tanjong Mas – Rohani Ibrahim (Pas)
  • N09 Kota Lama – Zamri Ismail (Pas)
  • N10 Bunut Payong – Shaari Mat Yaman (Pas)
  • N11 Tendong – Rozi Muhamad (Pas)
  • N12 Pengkalan Pasir – Mohamad Nasriff Daid @ Daud Yatimee (Pas)
  • N13 Meranti – Mohd Nassuruddin Haji Daud (Pas)
  • N14 Chetok – Zuraidin Abdullah (Pas)
  • N15 Gual Periok – Kamaruzzaman Muhammad (Pas)
  • N16 Apam Putra – Zamakhshari Mohamad (Pas)
  • N17 Salor – Saizol Ismail (Pas)
  • N18 Pasir Tumboh – Abdul Rahman Yunus (Pas)
  • N19 Demit – Mohd Asri Mat Daud (Pas)
  • N20 Tawang – Harun Ismail (Pas)
  • N21 Pantai Irama – Mohd Huzaimy Che Husin (Pas)
  • N22 Jelawat – Zameri Mat Nawang (Pas)
  • N23 Melor – Wan Rohimi Wan Daud (Pas)
  • N24 Kadok – Azami Mohd Nor (Pas)
  • N26 Bukit Panau – Abdul Fattah Mahmood (Pas)
  • N28 Kemahang – Md Anizam Ab Rahman (Pas)
  • N29 Selising – Tuan Mohd Saripudin Tuan Ismail (Pas)
  • N30 Limbongan – Nor Asilah Mohamed Zin (Pas)
  • N31 Semerak – Nor Sham Sulaiman (Pas)
  • N32 Gaal – Mohd Rodzi Ja’afar (Pas)
  • N33 Pulai Chondong – Azhar Salleh (Pas)
  • N34 Temangan – Mohamed Fadzli Hassan (Pas)
  • N35 Kemuning – Ahmad Zakhran Mat Noor (Pas)
  • N38 Kuala Balah – Abdul Hadi Awang Kecil (Pas)
  • N39 Mengkebang – Zubir Abu Bakar (Pas)
  • N40 Guchil – Hilmi Abdullah (Pas)
  • N41 Manek Urai – Mohd Fauzi Abdullah (Pas)
  • N42 Dabong – Ku Mohd Zaki Ku Hussin (Pas)
  • N45 Galas – Mohd Tarmizi Abd Rahman (Pas)

BERSATU

  • N25 Kok Lanas – Mohamed Farid Mohamed Zawawi (Bersatu)
  • N27 Gual Ipoh – Bahari Mohamad Nor (Bersatu)
  • N36 Bukit Bunga – Mohd Almidi Jaafar (Bersatu)
  • N37 Air Lanas – Kamarudin Md Nor (Bersatu)
  • N43 Nenggiri – Mohd Azizi Abu Naim (Bersatu)
  • N44 Paloh – Shaari Mat Hussain (Bersatu)

SHARE DI WHATSAPP ATAU MEDIA SOSIAL:



Sumber dipetik eCentral[dot]my

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *